Gramofon Fonica F601


Nowa wersja doskonałego gramofonu wyposażona w bardzo wysokiej jakości ramię konstrukcji naszej firmy. Gramofon F 601 jako konstrukcja nie odsprzęgana dzięki dużej masie osiągniętej poprzez zaprojektowanie atrakcyjnego wizualnie kształtu o dużej powierzchni oraz grubości zapewnia wymaganą stabilność oraz skuteczne tłumienie wibracji. Ramię F- 02 jest wykonane w całości z mosiądzu i aluminium anodowanego na kolor czarny. Materiały użyte do produkcji gramofonu potwierdzają naszą filozofie - żadnych kompromisów. Tylko to co jest najlepsze i najdroższe. Ramię dla zapewnienia pełnej satysfakcji słuchającego wyposażone jest w wiele regulacji ustawień.

Solidnośćoraz doskonała precyzja wykonania, w połączeniu z najwyższej klasy materiałami gwarantują idealne prowadzenie igły oraz minimalizację powstających rezonansów.

Środek ciężkości talerza opuszczony bardzo nisko, eliminuje drgania w płaszczyźnie poziomej. System trzech mosiężnych kolców na których stoi gramofon, montowanych za pomocą gumowych absorberów umożliwia doskonałą izolację od podłoża.

Najwyższa jakość wykonania łożyska ślizgowego zapewnia bezszelestną pracę, redukcję drgań systemu oraz długowieczność.

Zewnętrzna część podtrzymująca talerz, oparta została na kulce wykonanej z dwutlenku cyrkonu, materiale o wytrzymałości porównywalnej z diamentem. Silnik odseparowany od podstawy zapewnia optymalną izolację drgań konstrukcji gramofonu od zespołu napędowego. Sterownik silnika, zaopatrzony w nowoczesny układ o wysokiej precyzji działania, nadaje idealną prędkość obrotową, kontrolowaną przez dedykowany generator. Prędkość jest niezależna od zakłóceń sieci i występującej w niej częstotliwości.

Doskonałe sprzężenie między silnikiem i talerzem gwarantuje idealne przeniesienie napędu eliminując zjawisko falowania obrotów i jednocześnie zapewniając tłumienie drgań silnika. Wewnętrzne połączenia między ramieniem, a gniazdami wykonane są z wysokiej jakości interkonektów. Złocone gniazda minimalizując rezystancję i pojemność połączeń, zapewniają doskonałą jakość sygnału z wkładki.

Dzięki zastosowaniu procesora taktowanego rezonatorem kwarcowym uzyskano bardzo precyzyjna stabilizacje obrotów, co ma decydujący wpływ na jakość brzmienia oraz barwę dźwięku.

F 601 oferowany jest w dwóch wariantach wykończeniowych:
Referencyjna wersja - mosiężna
Black Edition - wszystkie elementy czarne

Dane techniczne:

Pobór Mocy z sieci: 13.3 W
Napięcie: 230/115 V
Efektywna długość ramienia: 219,13 mm
Efektywna masa ramienia: 12 gram
Overhang: 9,47 mm
Kształt ramienia: prosty
Napęd: paskowy
Średnica talerza: 298 mm
Prędkość: 33 i 45 obr/min
Wymiary: 445x357x150 mm
Waga:12,3 kg
Gwarancja: 24 miesiące